Nuo 2014 metų socialinių pašalpų teikimą, kaip savarankišką funkciją perdavus vykdyti savivaldybėms, visose Utenos rajono savivaldybės seniūnijose, taip pat ir Saldutiškio seniūnijoje veiklą pradėjo Utenos rajono savivaldybės administracijos seniūnijų socialinės paramos teikimo komisijos. Pagrindinis komisijų uždavinys – padidinti piniginės paramos veiksmingumą – tikslingumą teikiant socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams ir vienkartinę paramą įvertinus konkrečias sąlygas ir aplinkybes. Komisija, gavusi iš savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus pateiktus pašalpų gavėjų sąrašus, analizuoja probleminius atvejus ir sprendžia klausimus dėl pašalpų skyrimo, neskyrimo, sustabdymo, mokėjimo būdo pakeitimo. 

Saldutiškio seniūnijos socialinė darbuotoja Aušra Draukšienė (tel.: 8 389 36772, el.paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.)

Parama maisto produktais ir vaikų nemokamas maitinimas

Nepasiturintys seniūnijos gyventojai gali kreiptis į seniūniją dėl intervencinių maisto produktų. Reikalingi dokumentai:
1. Asmens dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė ar laikinasis asmens pažymėjimas);
2. Pensijos gavėjo pažymėjimas, neįgaliojo pažymėjimas;
3. Pažyma apie visų šeimos narių gautas pajamas per 3 paskutinius mėnesius iki kreipimosi arba kreipimosi dėl intervencinių produktų mėnesį;
4. Pažymos iš ugdymo įstaigų , kai yra vyresnių nei 16 metų besimokančių vaikų;
5. Žemės nuosavybės liudijimus arba pažymas (sutartis) apie turimą (nuomojamą) žemę;
6. Įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio ar Vaiko išlaikymo fondo išduotą pažyma apie vaikams gautą išlaikymą;
7. Kitus teisę gauti socialinę paramą įrodančius dokumentus, nustatytus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatyme, išskyrus duomenis apie šeimos turimą turtą. Prašymo forma >>> (doc.)
Jeigu šeima gauna socialinę pašalpą ar vaikai nemokamą maitinimą papildomų dokumentų dėl gaunamų pajamų pristatyti nereikia. Prašymo forma >>> (doc.)

Nepasiturintys gyventojai gali kreiptis dėl vaikų nemokamo maitinimo:
- jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau-VRP) dydžio gali kreiptis dėl nemokamų pietų ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti;
- į nemokamus pietus kitais atvejais, atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai ir:
• auga nepilnoje šeimoje;
• pagal teisės aktus vaikui nustatytas neįgalumas;
• auga šeimoje, kuri augina tris ir daugiau vaikų iki 18 metų ir vyresnių, besimokančių dieninėje bendrojo lavinimo mokykloje, profesinės, aukštesniosios ar aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje, bet ne ilgiau kaip iki 24 metų amžiaus;
• jeigu abu tėvai yra sulaukę pensinio amžiaus, arba jiems nustatyti darbingumo procentai nuo 0 iki 40;
• auga socialinės rizikos šeimoje;
• atsiradus šeimoje papildomoms išlaidoms dėl sunkios ligos, gaisro ar kitais atvejais, surašant buities tyrimo aktą.
Reikalingi dokumentai:
1. Asmens dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė ar laikinasis asmens pažymėjimas);
2. Pensijos gavėjo pažymėjimas, neįgaliojo pažymėjimas;
3. Pažyma apie visų šeimos narių gautas pajamas per 3 paskutinius mėnesius iki kreipimosi arba kreipimosi dėl socialinės paramos mėnesį;
4. Pažymas iš ugdymo įstaigų , kai yra vyresnių nei 16 metų besimokančių vaikų;
5. Žemės nuosavybės liudijimus arba pažymas (sutartis) apie turimą (nuomojamą) žemę;
6. Įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio ar Vaiko išlaikymo fondo išduota pažyma apie vaikams gautą išlaikymą;
7. Kitus teisę gauti socialinę paramą mokiniams įrodančius dokumentus, nustatytus Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatyme, išskyrus duomenis apie šeimos turimą turtą. Prašymo forma >>> (doc.)

Joomla templates by a4joomla