Informuojame, kad ūkininkai, norintys gauti valstybės pagalbą augalų ir pasėlių draudimo įmokoms kompensuoti, paraiškas turi pateikti iki 2023 m. birželio 16 d.
Iki šiol pareiškėjai turėdavo teikti paraiškas po to, kai apsidrausdavo pasėlius ir sumokėdavo draudimo įmokas, tačiau nuo liepos 1-osios pasikeitus Europos Sąjungos reglamentui, pareiškėjai kviečiami teikti paraiškas prieš apsidraudžiant pasėlius.
Kadangi šiuo metu visi pareiškėjai jau yra apsidraudę, o sprendimai apie jiems skiriamą paramą turi būti priimti iki 2023 m. liepos 1 d., paraiškų priėmimas privalo baigtis 2023 m. birželio 16 d.
Taisyklėse nustatyti galutiniai mokėjimo dokumentai turės būti pateikti iki 2023 m. rugsėjo 15 d.

Pareiškėjams, paraiškas ir galutinius mokėjimo dokumentus pateikusiems po 2023 m. birželio 16 d. iki rugsėjo 15 d., bus teikiama nereikšminga (de minimis) pagalba.
Ši parama yra skiriama nepriklausomai nuo to, ar draudžiamas įvykis įvyksta, ar ne – vis tiek kompensuojama sumokėtų draudimo įmokų dalis.
Pretenduoti į draudimo paramą gali tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, savo vardu įregistravę valdą ir (arba) ūkininko ūkį.
Pareiškėjams, apdraudusiems augalus ir pasėlius nuo didesnių kaip 20 proc. produkcijos nuostolių, kompensuojama iki 50 proc. draudimo įmokų sumos, neviršijant atskiru žemės ūkio ministro įsakymu nustatytų didžiausiųjų draudimo įmokos įkainių pagal augalų rūšis 1 ha deklaruoto ploto.
Paraiškos ir susiję dokumentai teikiami savivaldybės Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriuje, 320 kab., (savivaldybėje, kurioje registruota žemės ūkio valda). Dokumentai gali būti siunčiami el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (pasirašoma elektroniniu parašu) arba pristatomi asmeniškai ar per įgaliotą asmenį (kiekvienas lapas pasirašomas pareiškėjo parašu).
Paraiškos paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos dėl augalų ir pasėlių draudimo nuo stichinės sausros įmokų dalinio kompensavimo“ gauti priimamos iki 2023 m. birželio 30 d.

Joomla templates by a4joomla