ATMINTINE Atsvaitas

Tamsiuoju paros metu eismo įvykiuose neretai nukenčia pėstieji eismo dalyviai. Vėlyvas ruduo ir žiema – itin pavojingas metas, kai suprastėja eismo matomumas, eismo sąlygos tampa sudėtingesnės, todėl šiuo laikotarpiu pėstiesiems, dviračių vairuotojams, vadeliotojams būtina naudoti atšvaitus ar kitus šviesą atspindinčius elementus.

Atšvaitas ar kitas šviesą atspindintis elementas – paprasta, bet efektyvi priemonė, kuri padeda užtikrinti eismo dalyvių saugumą kelyje tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui. Norint, kad transporto priemonės, žibintų šviesos pagalba, atspindėtų atšvaitą, jis turi būti segimas automobilio žibintų aukštyje, matomas iš visų pusių (dviratininkui ant kojos, pėstiesiems – ant rankos ar kojos). Atšvaitą reikia segėti toje pusėje, iš kurios gali grėsti pavojus, t. y. važiuoti automobilis. Dviračių priekiniai ir užpakaliniai žibintai laikomi veiksmingesniais negu dviratininko dėvima liemenė, kadangi jų šviesa yra pastebima iš didesnio atstumo.


Vien policijos pareigūnų, kurie nuolat rengia įvairias akcijas ir prevencines priemones, pastangų nepakanka. Saugiam eismui užtikrinti reikalinga abipusė pėsčiųjų ir vairuotojų pagarba, taip pat didesnis tėvų dėmesys mažamečių saugumui užtikrinti. Eismo dalyviai turi saugotis patys ir būti atsakingi už kitus.
Policijos pareigūnai ir toliau aktyviai kontroliuos, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir juos pažeidusiems taikys ne tik prevencinio, bet ir administracinio poveikio priemones.
Primename LR Administracinių nusižengimų kodekse numatytą atsakomybę už pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus:
LR ANK 428 straipsnis. Pėsčiųjų ir kitų kelių eismo dalyvių padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas
1. Važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją (t. y. privertęs kitus eismo dalyvius staigiai pakeisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitų veiksmų savo ar kitų asmenų saugumui užtikrinti), užtraukia baudą nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų.

3. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, dėl kurio buvo sugadinti (apgadinti) transporto priemonės, kroviniai, kelių ir kiti įrenginiai arba kitas turtas, užtraukia baudą nuo keturiasdešimt iki šešiasdešimt eurų.

4. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, dėl kurio buvo nežymiai sutrikdyta kitų asmenų sveikata, užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

5. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, dėl kurio buvo nežymiai sutrikdyta kitų asmenų sveikata, sugadinti (apgadinti) transporto priemonės, kroviniai, kelių ir kiti įrenginiai arba kitas turtas, kai šio pažeidimo padarymo metu šio straipsnio 1 dalyje nurodyti asmenys buvo neblaivūs ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų arba vengė pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo, užtraukia baudą nuo vieno šimto septyniasdešimt iki dviejų šimtų trisdešimt eurų.

6. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, išskyrus šiame kodekse numatytuosius, užtraukia baudą nuo dešimt iki dvylikos eurų.

Būkime saugūs, saugokime save ir kitus bei nepamirškime atšvaito!

Joomla templates by a4joomla